Parafia w Życzynie została erygowana przez Biskupa Podlaskiego Henryka Przeździeckiego dekretem z dnia  7 maja 1920 roku.

Drewniany kościól spłonął 5 lipca 1937 roku. Proboszcz Lechowicz z parafianami natychmiast przystąpił do odbudowy.

Msze święte odprawiano w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

Poświęcenie krzyża w Woli Życkiej 1943 rok

Kliknij - zobaczysz wyraźniej twarze osób na zdjęciu, może kogoś rozpoznasz

1949 r. Ksiądz w procesji z krzyżem, obrazami, chorągwiami i baldachimem przenosi Najświętszy Sakrament do kościoła. W kościele ołtarz drewniany przenośny, brak okien (za ołtarzem zostały zasłonięte kilimami), brak tynków, na podłodze piasek, przejście główną nawą wyłożone deskami.

Galeria zdjęć z wizyty JE Bp Ignacego Świrskiego

7 czerwca 1952 roku konsekracja kościoła dokonana przez JE Bp Ignacego Świrskiego

Milenium chrztu Polski

Nawiedzenie 26 marca 1981 rok

Fotografie kliknij w podkreślony napis i szukaj na zdjęciach siebie i znajomych. Jeśli rozpoznałeś osoby bez podpisu proszę o informację, natychmiast dopiszę nazwisko.

Nawiedzenie parafii 1 grudnia 1985 roku

M. Kowalczyk, K. Wojtal, L. Maraszek

Wizyta JE Bp Henryka Tomasika w Zespole Szkół w Życzynie 18.09.2006 r.

Misje Parafialne 8 - 16 czerwca 2013 A. D.

Rozpoczęcie misji

Wizytacja kanonicza J.E. Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego 09.04.2014